Tipy odborníků

Ztráta zaměstnání nebo rozhodnutí změnit zaměstnání jsou podstatné životní události, která často doprovází spoustu stresu a obav. Jsme si vědomi toho, že najít nové vyhovující zaměstnání nemusí být jednoduchou záležitostí, proto jsme si pro vás ve spolupráci s HR odborníky připravili několik tipů, jak co nejrychleji a nejefektivněji najít nové zaměstnání. Níže naleznete tipy ohledně toho, jak postupovat při tvorbě životopisu nebo při přípravě na pohovor.

 

Nad čím se zamyslet, než začnete hledat novou práci

Před tím, než se dáte do vytváření životopisu a profilu na BezPráce.cz, doporučujeme zamyslet se nad tím, kdo jste a kam kráčíte. Zamyslete se nad tím, co vás v předchozí práci naplňovalo, jaké činnosti vás bavily a co už naopak dělat a zažívat nechcete. Jaké vlastnosti a dovednosti chcete v práci využívat a jakým činnostem se chcete vyhnout.

Zjistit více

 

Strukturovaný životopis a jak na něj

Strukturovaný životopis otevírá dveře k získání nové práce. Jde o dokument, ve kterém by se o vás náboráři měli dozvědět všechny důležité údaje - od pracovních zkušeností přes vzdělání a dovednosti až po dobrovolnické aktivity, absolvované kurzy nebo třeba zájmy. Co všechno by měl podle personalistů správný strukturovaný životopis obsahovat?

Zjistit více

 

Jak napsat životopis aneb 6 tipů pro CV jako ze škatulky

Než se pustíte do obepisování pracovních nabídek, ujistěte se, že máte aktualizovaný a dostatečně reprezentativní životopis. Ačkoliv sepsat kvalitní CV zabere poměrně hodně času, rozhodně se vyplatí jej do něj investovat. Přinášíme vám několik rad a tipů přímo od personalistů, díky kterým vám psaní životopisu půjde pěkně od ruky.

Zjistit více

 

Vzor životopisu - proč jej (ne)využívat?

Napsat životopis, který náboráře zaujme, může být celkem oříšek. Kvalitní CV nevytvoříte během půlhodinky, jak by se mohlo zdát. Často je mu třeba věnovat i mnohonásobně více času. Jako lákavé řešení se proto může zdát ušetřit čas a využít pro vytvoření životopisu některý z vzorů či šablon, které jsou na internetu snadno k dohledání. Proč ale může být využívání vzorů při tvorbě CV problematické?

Zjistit více

 

Modelový profil a životopis

Pokud stále váháte, jak by měl životopis vypadat, máme pro vás tip. Pan Delfín, náš maskot, si pro vás připravil ukázkový vyplněný profil na BezPráce.cz i s životopisem, který obsahuje všechny podstatné náležitosti. Životopis si můžete pro inspiraci prohlédnout zde.

Zjistit více

 

Tipy recruitera: Než odešlu svoje CV

Na co si dát při tvorbě CV pozor? Kačka Bláhová, Head of HR Acomware, si pro vás připravila tipy z praxe ke tvorbě životopisu. Vychází ze svých dlouholetých zkušeností s náborem pro Skrz.cz a Acomware, během kterých jí pod rukama prošly stovky více i méně povedených životopisů.

Zjistit více

 

Jaké otázky na pohovoru můžete očekávat?

Každá pracovní nabídka je svým způsobem unikátní, a proto jsou i výběrová řízení velmi různorodá. Nicméně, pro každou pozici existuje otázky, se kterými se při pohovoru pravděpodobně setkáte. Doporučujeme věnovat čas přípravě a studiu, abyste zvýšili své šance na přijetí. Ve spolupráci s recruitery jsme připravili sady otázek pro následující pozice:

 

Tipy k hledání práce od Martina z Livesportu

Jak pojmout celkové hledání práce osvětlil Martin Basl z Livesportu ve webináři Efektivní hledání práce. Podle jeho zkušeností by uchazeči měli věnovat čas především přípravě a průzkumu firmy a životopis vždy přizpůsobit nabídce, na kterou se hlásíte. Tipy k tomu, na co při psaní životopisu a motivačního dopisu nezapomenout nebo jak zvládnout pohovor najdete v záznamu webináře.  

Zjistit více

 

Jak zaujmout na pohovoru a zvýšit své šance na přijetí?

Oslovili jste svou vysněnou firmu, poslali jí životopis a úspěšně si vysloužili pozvánku na pohovor? Gratulujeme! Co teď můžete udělat pro to, aby byly vaše šance na přijetí co možná nejvyšší? Ve spolupráci s HR odborníky jsme pro vás připravili několik tipů na to, jak na pohovoru zapůsobit a nenechat si uplavat vysněné místo. .

Zjistit více

 

Jak se připravit na videopohovor

Pracovní pohovory „na dálku“ neboli online pohovory se stávají stále běžnějšími díky rozvoji technologií a také změně přístupu firem. Současná situace spojená s omezeními kvůli nemoci COVID-19 celý proces urychluje a tlačí ho ještě více do „onlinu“. V článku najdete tipy od personalistů, jak uspět i po internetu.

Zjistit více

 

Studium a práce zároveň? Jde to!

Studujete vysokou školu a říkáte si, že by nebylo marné stát se finančně nezávislým? Nebo byste rádi získali praxi ve zvoleném oboru a už nyní si začali budovat kariéru? Stále jste však neměli dost odvahy skloubit práci a školní závazky? Podívejte se, jaké jsou plusy a minusy.

Zjistit více

 

Bylo mi 40 a měním profesi. Je to vůbec reálné?

Pokud máte dojem, že ve čtyřiceti či v padesáti jste, co se týče svého zaměstnání, tzv. za zenitem, vyvedeme vás z omylu. V minulosti sice bývali lidé své práci věrni často od samotného počátku až do důchodu, dnes je ale běžné se i po dvaceti letech na jednom místě rozhodnout pro změnu. Jestliže cítíte, že vás k tomu cosi vybízí, jděte za si za svým snem. V článku přinášíme inspiraci jak na to.

Zjistit více

 

Tipy pro Grafiky od Marka Říhy z Alzy

Marek Říha, Strategic Brand Consultant z Alza.cz, si pro vás připravil několik tipů, jak uspět ve výběrovém řízení na pozici grafika. Marek vychází ze svých zkušeností s nábory na tuto pozici ve společnostech Acomware, Insidea a Alza.cz. Poradí, čemu se vyhnout a na co se naopak zaměřit při hlášení se na pracovní nabídky.

Zjistit více